Cześć Przyjacielu!


Jak mieć zdrowe podejście do związku? 


Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że rozstanie z drugą osobą w życiu człowieka jest całkowicie normalną rzeczą. Bardzo rzadko zdarza się tak, żeby mężczyzna i kobieta byli ze sobą przez całe życie. 


Tak naprawdę myślę, że stosunek tego wynosi 1:100 000 albo jeszcze rzadziej. Oczywiście dokładnych statystyk nie znam, tylko i wyłącznie strzelam. 


Trzeba sobie przede wszystkim z tego zdać sprawę, że rozstanie jest całkowicie normalną rzeczą w życiu człowieka. Rozstania bywają i rozstania się dzieją. Jest tak, że wiążesz się z jakąś kobietą, coś nie wyszło, rozstaliście się. 


Ona sobie znajduje nowego partnera, Ty sobie znajdujesz nową partnerkę, jesteście razem z tymi innymi partnerami. Potem na przykład z tymi innymi partnerami się rozstajecie i wiążecie się z kimś innym. 


To jest takie zdrowe podejście do związku. 


Podam Ci przykład – aktorzy. Dlaczego aktorzy? Dlatego że aktorzy są z reguły jako z tabloidów, z gazet, z Internetu omawiani jako tacy ludzie idealni – idealne życie, idealne dzieci, idealne rodziny, idealne żony. 


A tak naprawdę tak nie jest. Świetnym przykładem tutaj jest Brad Pitt i Angelina Jolie. Powiem Ci o nich dlatego, że ja po prostu lubię aktorów, lubię patrzeć, jak grają. Sam też grałem przez chwilę w teatrze i chciałem wrócić do tego. 


Często sobie robię tak, że po prostu wpisuję jakiegoś aktora w Google, wchodzę na Wikipedię i czytam jego życiorys. Tam jest taka zakładka jak “małżeństwo”. 
Jest wiele takich aktorów, którzy na przykład byli w małżeństwie przez 13 czy 15 lat, a teraz się rozstali, z dnia na dzień. 


Nie mają swojej żony, a mają na przykład z nią dzieci. Rozstali się, mają następną żonę. Wielu z nich ma po 3-4 żony. W ten sposób chcę Ci pokazać, że takie rozstanie to jest całkowicie normalna rzecz w życiu człowieka. 


Nie jest to nic nadzwyczajnego. My, mężczyźni, mamy problem z tym, że kiedy rozstaniemy się z dziewczyną, to potem bardzo ciężko to przechodzimy. Wydaje nam się, że nikogo innego już sobie nie znajdziemy, że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś. 


Potem mija rok czy dwa lata, znajdujemy sobie nową dziewczynę i jesteśmy z nią równie szczęśliwi albo jeszcze bardziej szczęśliwi niż z tą, z którą byliśmy wcześniej, z którą nam się wydawało, że bez niej nasze życie legnie w gruzach. 
Prawdopodobnie, oby nie, z tą następną dziewczyną też się jakiś mężczyzna rozstanie i znowu sobie znajdzie inną. 


Chcę Ci w ten sposób powiedzieć i pokazać, że rozstanie w życiu człowieka z drugą osobą jest całkowicie normalnym procesem i całkowicie normalną rzeczą. 


Oczywiście każda sytuacja jest inna i nikogo nie chcę tutaj namawiać, co ma robić, a co nie, bo są różne sytuacje. 

Ale być może zastanówmy się, czy jeśli się rozstaliśmy z naszą partnerką z jakichś tam powodów, to czy tak musiało być.

„Może rzeczywiście już się nie dogadywaliśmy”


A że tutaj Tom Gac powiedział, że rozstanie w życiu człowieka jest to normalny proces u każdego, to być może po prostu jest czas, żeby sobie znaleźć inną partnerkę i z kimś innym spróbować sobie ułożyć życie? 


Bo takie rzeczy jak rozstanie w życiu się dzieją. 


Powiedz mi, ile znasz osób, par, które są ze sobą przez całe życie.

Ile? 


Ja, szczerze mówiąc, nie znam ani jednej takiej pary, ani jednej osoby z moich znajomych, którzy byliby do tej pory jeszcze z mężczyzną/kobietą, z którym/którą się poznali. 


Mieli po 2-3 partnerów. 


Te rozstania w życiu człowieka to jest całkowicie normalny proces. Ja wiem, to boli.

Ale jest to też całkowicie normalne i wszyscy mężczyźni powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę, wtedy nasze życie byłoby o wiele prostsze. 

Nawet takie wydawałoby się idealne osoby z czasopism, z pierwszych stron gazet jak właśnie jacyś aktorzy też się rozstają, też mają po trójkę, piątkę, szóstkę dzieci. Rozstają się i znajdują sobie nowe partnerki. 


Świetny przykład ostatnio mi się wyświetlił na Facebooku. Widziałem, że Iker Casillas, bardzo dobry były bramkarz Realu Madrytu, też się rozstał ze swoją żoną. Myślę, że większość mężczyzn go zna. 


Nie wiem, ile lat z nią był, ale też się z nią rozstał. 


Mają dwójkę dzieci i rozstali się w zgodzie. On sobie znajdzie inną dziewczynę, ona sobie znajdzie innego partnera. 


Widzisz, nawet takie wydawałoby się idealne osoby też się rozstają. 
Jaki jest z tego wniosek? 


Że rzeczywiście jest to całkowicie normalna rzecz. Dlatego też zastanów się, czy może by nie było łatwiej, jak starałbyś się uzmysłowić sobie, żeby mieć takie normalne podejście do związku, do relacji. 


Ok, jest fajnie, przyjemnie – oby jak najdłużej. Ale jeśli się rozstaniecie, to też tak bywa. Z tego też się życie składa. 


To jest całkowicie normalna rzecz w życiu człowieka, że po prostu my, ludzie: chłopak, dziewczyna, partner, partnerka po prostu się rozstają. 


Przychodzi w relacji taki czas, że trzeba się rozstać i znaleźć sobie kogoś innego, bo my już na przykład nie dogadujemy się. 

Oczywiście nie zawsze. Kiedy sobie uświadomiłem tę myśl, tą sentencję, to naprawdę moje życie i moje podejście do związków się całkowicie zmieniło. 

Dlatego polecam, żebyś Ty sobie to też uświadomił, a na pewno wyjdzie Ci to na plus.

Chcesz posłuchać moją Rozmowę Telefoniczną z Dziewczyną? Kliknij, podaj maila, a w ciągu kilku sekund otrzymasz zupełnie bezpłatnie moją Rozmowę Telefoniczną z Dziewczyną + Analizę tej rozmowy (dowiesz się, dlaczego powiedziałem tak, a nie inaczej) –> Kliknij Tutaj

A jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy i chcesz, aby pomógł Ci 1 na 1 i osobiście przyjrzał się twojemu problemowi oraz pomógł Ci go rozwiązać raz na zawsze to zapraszam na indywidualną konsultację tutaj –> KONSULTACJA 1 na 1


Leave a Reply